Güzel Bir Gün Olsun

Cep telefonumuzdaki alarm, çalar saat, içimizdeki saat, bir sevgili öpücüğü, sabah nasıl uyanırsak uyanalım; ne kadar tekrar yatağımıza, yastığımıza gömülmek istesek de; güne başlamak için ne denli gönüllü ve heyecanlı olsak ya da olmasak da, gün başlıyor. Güne hakkını vermek düşüyor bize de! 

Kimimiz sabah insanı kimimiz akşam. Günlük rutinlerimizde okul hayatı, iş hayatı ana belirleyici oluyor, kıymetli tatil günleri haricinde. İyi tarafından bakarsak da ayağımızı sürüyerek kalkmak, kahvaltısız, gözlerimiz yarı açılmış, kafeine balıklama atlamış şekilde güne başlamak yerine enerjimizi, motivasyonumuzu, üretkenliğimizi arttırmak bizim elimizde.

Araştırmaların, bilim adamların ve işinin ehlilerinin önerilerinden size uyanları gününüze dahil etmeye ne dersiniz?

Su hayattır

Aç karnına içilen su toksinlerin atılması, vücudun su dengesinin sağlanması ve güne enerjik başlamanın iyi bir yoludur. Güne ılık bir duş ile başlamak da sakinleştirici ve enerji seviyesini arttırıcıdır.

Fiziksel ve Duygusal İyilik Halimiz

Güne başlarken günün yoğunluğu, beklentileri doğrultusunda derin nefes, meditasyon teknikleri, hayatımızdaki iyi şeyler için şükran sunmak zihnimizi netleştirirken; egzersiz, yürüyüş, sabah koşusu, yoga, pilates fiziksel sağlığımızı arttıracak, bağışıklık sistemimizi yükseltecektir.

 Sabah Kahvaltısı ve Sevdiklerimiz

Boşuna günün en önemli öğünü dememiş büyükler. Aile fertleri ya da arkadaşlarla yapılan dengeli, protein ve taze sebze meyve içeren sabah kahvaltısı bizi günün koşuşmasına hazırlayacak.

 Upuzun bir listeye gerek yok, zamana karşı yarışıyoruz malum. Sabah kalkar kalkmaz cep telefonumuza sarılıp, mesajlara, sosyal medyaya ve haberlere ayırdığımız vakit güzel bir gün başlangıcı için yeter de artar. İşin özü sabahları yataktan pozitif ve şevkle kalkmak için hayatımızda güzel bir sebebin olması.

PAYLAŞ :